Gospodarka - Świat

Morgan Stanley kontruje Billa Grossa

Nowojorski gigant finansowy nie zgadza się z Billem Grossem, zwanym niegdyś „królem obligacji”, który twierdzi, że 10- letnie amerykańskie papiery skarbowe znalazły się w rynku niedźwiedzia.
Foto: Bloomberg

„Nie martwcie się, obligacje skarbowe nadal oferują wartość", napisali w raporcie dla inwestorów Matthew Hornbach, i Ganeet Dhingra, nowojorscy stratedzy Morgana Stanleya.

We wtorek skok rentowności, spowodowany obawami o zakupy amerykańskich papierów przez Chiny i zmianę polityki Fedu, skłonił Grossa, obecnie pracującego w Janus Group, do ogłoszenia rynku niedźwiedzia.

Inwestorzy przestraszyli się, że w tym roku ceny obligacji będą tracić na wartości. W środowym wywiadzie Bill Gross wyjaśniał, iż mówił o łagodnym rynku niedźwiedzia.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły