Gospodarka - Świat

Początek bessy na rynku obligacji?

Bill Gross, uznawany za obligacyjnego guru, widzi sygnały początku rynku niedźwiedzia.
Foto: Bloomberg

„Gross: Mamy dzisiaj potwierdzenie, że zaczyna się obligacyjny rynek niedźwiedzia. 25-letnie linie trendu zostały przełamane w przypadku amerykańskich obligacji pięcioletnich i dziesięcioletnich" – mówi tweet opublikowany przez kierowaną przez Billa Grossa firmę inwestycyjną Janus Henderson.

Rentowność amerykańskich obligacji dziesięcioletnich przekroczyła w środę poziom 2,55 proc. i była najwyższa od marca 2017 r.

Stało się tak w reakcji na decyzję Banku Japonii o lekkim zmniejszeniu zakupów japońskich obligacji w ramach programu QE. To, że Bank Japonii zdecydował się na taki ruch wywołało wśród inwestorów domysły, że Fed i Europejski Bank Centralny również mogą szybciej zacieśniać politykę pieniężną.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły