Gospodarka - Świat

Analitycy wróżą: Apple kupi Netflixa

Analitycy amerykańskiego banku City przewidują, że istnieje aż 40 proc. prawdopodobieństwo, że Apple przejmie w tym roku Netfliksa. Wszystko dzięki Donaldowi Trumpowi.
Foto: Bloomberg

Administracja Donalda Trumpa wdraża nowe regulacje dotyczące firm, które za pomocą powiązanych spółek trzymają środki poza USA lub płacą podatki gdzie indziej. Nowe regulacje pozwolą niemal bezboleśnie finansowo przetransferować koncernowi Apple z powrotem do Stanów 252 mld dol. Eksperci Jim Suva i Asiya Merchant - specjalizujący się w badaniu rynku przewidują, że zaledwie 30 proc. tej kwoty wystarczy, by przejąć Netflixa. Ich zdaniem Apple "ma za dużo gotówki" z która nie wie co robić i zakup platformy wideo wydaje się najbardziej rozsądnym wyjściem.

Analitycy rynku wskazują, że motywacją do przejęcia Netflixa przez Apple może być przejęcie przez Disneya filmowej części 21st Century Fox. Disney wycofał swoje filmy z Netflixa i zapowiedział stworzenie własnej platformy wideo. Netflix już zapowiedział na 2018 rok inwestycje w wskości 8 mld we własne produkcje, a Apple ma uruchomić w tym roku nową usługę wideo. Także platforma wideo Amazona zapowiada rozwój i inwestycje.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły