Gospodarka - Kraj

Więcej podwyżek w końcówce roku

Przeciętna płaca w gospodarce narodowej wrosła w 2017 r. o 5,5 proc. w porównaniu z 2016 r. – wynika z danych GUS.
Foto: Adobestock

Przeciętnie w gospodarce narodowej w 2017 r. wyniosło 4271,51 zł – podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. Realny wzrost średniej płacy stosunku do 2016 r. wyniósł 3,4  proc. – wyliczył też GUS, a nominalny – jak wynika z naszych szacunków – 5,5 proc.

W samym IV kwartale 2017 r. przeciętna płaca w gospodarce wyniosła 4516,69 zł, czyli o 7,1 proc. więcej niż w IV kwartale 2016 r. To największy wzrost od lat, w pierwszych kwartałach roczna dynamika przeciętnej płacy w gospodarce  wynosiła odpowiednio 4,1 proc. (w I kwartale), 5 proc. (w II kwartale) oraz 4,9 proc. (w III kwartale).

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz