Giełda

Spadki na GPW przy niskiej aktywności

Na półmetku sesji WIG20 zniżkuje o około 0,5 proc. Największym ciężarem są spółki petrochemiczne.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

W połowie ostatniej w tym roku sesji indeks blue chips zniżkuje w okolice 2467 pkt. Głównymi winowajcami tej sytuacji są PKN Orlen i Lotos, które zniżkują o ponad 2 proc. Dziś pod kreską są także banki. Liderem zwyżek z kolei jest Asseco Poland. Już na zamknięciu wczorajszej sesji widać było, że wielu inwestorów jest zainteresowanych mocno ostatnio przecenionymi walorami informatycznej spółki. Dziś kurs rośnie o 1,6 proc. Na zielono świecą również Eurocash CCC, Orange i spółki sektora energetycznego.

Sesja upływa pod znakiem małej aktywności inwestorów. Obroty na akcjach największej dwudziestki wynoszą nieco ponad 200 mln zł.

Tuż pod kreską jest mWIG40. W tej grupie najlepiej sprawują się dziś Benefit oraz Forte. Wśród małych firm są cztery spółki, które rosną dziś o ponad 5 proc.: Torpol, Monnari Trade, AB i Braster.

Wciąż bardzo mocny pozostaje złoty, szczególnie wobec dolara, który jest wyceniany na 3,48 zł. Euro kosztuje 4,17 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły