Giełda

Byki chcą odrobić straty

Na starcie czwartkowej sesji na GPW żadna ze stron nie potrafi zdobyć dużej przewagi. Czy bykom uda obronić się ważne wsparcie na WIG20?
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Przez całą środową sesję na warszawskim parkiecie dominowali sprzedający, a wszystkie główne indeksy świeciły na czerwono. WIG20 stracił 0,5 proc. i zatrzymał się na poziomie 2394 pkt. Najsłabiej prezentowały się rynkowe średniaki. mWIG40 spadł o blisko 0,7 proc. Przecenie towarzyszyły duże obroty, które dla WIG wyniosły 1111 mln zł, z czego 807 mln zł to zasługa 20 największych emitentów. Wczoraj również na innych giełdach w Europie oraz w Stanach przewagę miała podaż. Co przyniesie czwartkowa sesja?

Na starcie handlu niewielką przewagę mają kupujący. WIG20 rośnie o 0,3 proc., do 2402 pkt.  Z technicznego punktu widzenia wsparciem na WIG20 jest obecnie poniedziałkowe minimum na 2370 pkt. Tego pułapu będą dziś broniły byki.

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym znajdziemy m.in. odczyty dotyczące wzrostu PKB w strefie euro w III kwartale oraz krajowych rezerw walutowych.

Uwagę coraz większej grupy inwestorów giełdowych przykuwa mocno drożejący Bitcoin. Wirtualna waluta kosztuje już 14,2 tys. USD. W złotych wyceniana jest na blisko 50,8 tys.

Rano na rynku walutowym krajowa waluta nieco osłabia się względem głównych walut. Euro kosztuje 4,21 zł, zaś dolar wyceniany jest na 3,57 zł.