Giełda

Mocny spadek na początku sesji

W pierwszych minutach handlu WIG20 zanurkował około 1 proc., do 2387 pkt., czyli poniżej najniższych poziomów z wtorku.
Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński

Początek dnia nie zapowiada się udanie dla warszawskich inwestorów. Indeks blue chips otworzył się luką spadkową i szybko zszedł poniżej wczorajszych minimów. Jeśli spadki się pogłębią, można spodziewać się testów poniedziałkowych minimów, które wypadły w okolicach 2370 pkt.

Największe problemy w gronie blue chips mają dziś znów spółki petrochemiczne (PKN Orlen i Lotos) oraz KGHM. Miedziowy gigant znów jest pod presją podaży po wczorajszym tąpnięciu na rynku miedzi, która z kolei dziś lekko odbija. Mocne obniżki notowań mają miejsce także na walorach PKO BP oraz Cyfrowego Polsatu. Jak na razie na zielono świecą jedynie Orange Polska i PGE.

Od zniżki rozpoczęły dzień także małe i średnie spółki. sWIG80 spada o 0,27 proc., mWIG40 o 0,32 proc. Na szerokim rynku najmocniej drożeją walory Bumechu. Z kolei podaż najbardziej daje się we znaki akcjonariuszom Torpolu.

Na rynku walutowym złoty lekko się osłabia. Dolar jest wyceniany na 3,55 zł, a euro kosztuje 4,21 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły