Giełda

Podaż trzyma się mocno

Na półmetku sesji WIG20 odrabia część porannych strat, jednak ma problemy z wydostaniem się ponad kreskę wczorajszego zamknięcia.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Cynka

Po kilku godzinach handlu spółek, które świecą na zielono, jest coraz więcej. Wśród tej grupy liderem jest Lotos, którego walory zwyżkują o 3,45 proc., do 60 zł. O ponad 2 proc. w górę pnie się kurs PGNiG. Na przeciwległym biegunie jest dziś Cyfrowy Polsat, który dziś tanieje o 3,7 proc., niwelując w całości wczorajszą zwyżkę kursu. Sporo jest spółek, których notowania spadają o ponad 1 proc., przy czym najwięcej w tej grupie stanowią banki. WIG20 był już przez chwilę notowany powyżej 2400 pkt, ale na krótko.

Bardzo pogorszyła się sytuacja w drugiej linii spółek, mWIG40 spada o prawie 1 proc. Tutaj największym problemem jest kurs Fabryki Mebli Forte, spadający o ponad 10 proc. Indeks maluchów w dół ciągną z kolei Wielton, Prairie Mining Limited, Elemental Holding oraz Agora.

Na rynku walutowym dolar dość istotnie umacnia się do złotego i kosztuje 3,57 zł. Euro jest wyceniane na 4,21 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły