Giełda

WIG20 zaczyna na czerwono

W kilka minut po rozpoczęciu notowań WIG20 zniżkuje o 0,03 proc., do 2512 pkt. Taki scenariusz był do przewidzenia po wczorajszej sesji.
Foto: materiały prasowe

Wczorajsza, środowa sesja ostatecznie zakończyła się stratą WIG20 o 0,9 proc. Na wykresie świecowym największych spółek ukształtowała się formacja objęcia bessy. Wtorkowa biała świeca została w całości objęta przez środową czarną, a to zwykle zapowiada zniżki w kolejnych dniach, o ile oczywiście ta formacja zostanie potwierdzona. Jak na razie niedźwiedzie dość niemrawo przystępują do ataku.

Dziś na czele blue chips jest Alior Bank, który zaczyna od 2,2-proc. wzrostu. Dobrze radzą sobie również spółki z sektora energetycznego. Największym ciężarem z kolei jest KGHM. Kurs miedziowego giganta obniża się o 0,8 proc. Podobna sytuacja jest na akcjach Cyfrowego Polsatu.

Wczoraj przez cały dzień na czerwono świecił sWIG80, który ostatecznie spadł o 1,2 proc. i wyznaczył nowy dołek. W tym gronie spółek głównym hamulcowym był LiveChat Software. Dziś co prawda notowania indeksu maluchów znów zniżkują, ale akcje technologicznej spółki drożeją o ponad 3 proc. Na czele, jeśli chodzi o spadki w gronie maluchów, jest Dębica. Indeks średnich firm zaczyna od zniżki o 0,23 proc. Tutaj problemem jest spadek notowań Stalproduktu.

Na dzisiejsze notowania spory wpływ będą miały z pewnością publikacje wyników kwartalnych wielu spółek. Z rana taki raport zaprezentowały już m.in. Grupa Azoty, Benefit Systems, Śnieżka, Cyfrowy Polsat, ABC Data, Stalexport Autostrady, czy Pragma Inkaso.

Na rynku walutowym złoty lekko osłabia się wobec dolara, który kosztuje 3,65 zł. Euro jest wyceniane na 4,23 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz