Giełda

Lekkie odbicie indeksów

Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje na pozostałych parkietach.
Foto: Bloomberg

Pierwsze minuty czwartkowego handlu na warszawskiej przebiegają pod znakiem nieznacznej przewagi kupujących. Kwadrans pod rozpoczęciu handlu indeks WIG20 notowany był 0,3 proc. na plusie utrzymując się niewielką przewagę nad poziomem 2500 pkt. Zwyżki krajowych wskaźników kontrastują jednak z kolorem czerwonym na wielu pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie w początkowej fazie handlu więcej do powiedzenia mają sprzedający. Trzeba jednak zaznaczyć, że  skala porannych spadków w Europie jest ograniczona. Lepiej wypadają rynki wchodzące z naszego regionu, gdzie większość indeksów notowana jest na niewielkich plusach. Oprócz Warszawy kupujący mają więcej do powiedzenia w Budapeszcie czy Pradze. Wzrost zaufania inwestorów do  rynków wchodzących może być dzisiaj istotnym czynnikiem wspierającym zwyżki w naszym regionie.

Lokomotywą czwartkowego odbicia w Warszawie są drożejące walory PKN Orlen, odrabiające straty z poprzedniej sesji. Kupujący uaktywnili się również na papierach większości banków. Z drugiej strony ciężarem dla indeksów są przecenione akcje KGHM, którym podążające śladem spadających ceny miedzi na światowych giełdach. Pod kreską w komplecie znalazły się też spółki energetyczne.

Pozytywne nastroje znalazły również przełożenie na notowania na szerokim rynku akcji. Niedługo po rozpoczęciu handlu większość spółek notowana była nad kreską.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły