Giełda

WIG20 „tańczy” wokół 2300 pkt

Na półmetku sesji WIG20 znajduje się na symbolicznym minusie. Celem byków na dziś jest utrzymanie poziomu 2300 pkt na WIG20.
Foto: Bloomberg

Na półmetku środowej sesji indeks blue chips traci 0,1 proc. i oscyluje wokół poziomu 2300 pkt. Indeks ten na zielono świecił jedynie w pierwszych dwóch godzinach handlu. Do tej pory obroty dla szerokiego WIG wyniosły 320 mln zł, z czego 270 mln zł to zasługa 20 największych emitentów. Najlepiej prezentują się rynkowe średniaki, bowiem mWIG40 zyskuje 0,3 proc.

Na innych giełdach w Europie więcej do powiedzenia mają kupujący. Brytyjski FTSE100 zyskuje 0,6 proc., zaś francuski CAC40 rośnie o 0,1 proc. Na symbolicznym minusie jest niemiecki DAX. Zachowanie się warszawskich indeksów w drugiej części handlu będzie w dużej mierze zależało właśnie od nastrojów panujących na innych giełdach w Europie oraz od początku handlu w USA.

Notowania 8 z 20 spółek z WIG20 świecą na zielono. Z grona największych warszawskich emitentów najlepiej prezentują się mBank, LPP oraz KGHM. Najmocniej na czerwono świecą natomiast kursy JSW, Grupy Lotos oraz PKO BP.

Warto również zwrócić uwagę na statystyki dotyczące rocznych ekstremów. Do tej pory kursy jedynie trzech spółek (Swissmed Centrum Zdrowia, Dino Polska oraz Toya) wyznaczyły, co najmniej roczne szczyty. Analogicznie, w co najmniej 12 miesięcznym dołku znalazły się notowania 12 emitentów. Mowa m.in. o spółkach: Braster, Sanok, Hubstyle, Impel, Grupa Kęty.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły