Giełda

Czy byki pójdą za ciosem?

W pierwszych minutach czwartkowego handlu żadna ze stron rynku nie potrafi zdobyć wyraźnej przewagi.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Przez większą część wczorajszej sesji WIG20 świecił na czerwono. Dwie godziny przed końcem handlu byki zerwały się jednak do zdecydowanego ataku. W konsekwencji czego indeks blue chips ostatecznie zakończył dzień na poziomie 2359 pkt, zyskując 0,9 proc. W środę najlepiej prezentowały się rynkowe średniaki. mWIG40 zyskał bowiem 1,2 proc.

Z technicznego punktu widzenia wczorajsza sesja poprawiła nieco sytuację na wykresie największych spółek. Świeca, która ukształtowała się na wykresie WIG20 po środowej sesji w całości przysłoniła wtorkową świecę, co może być dobrym prognostykiem na kolejne dni. W dalszym ciągu najważniejszym wsparciem jest dzienne minimum z 5 marca na poziomie 2296 pkt. Oporem jest natomiast pułap 2370 pkt.

W pierwszych minutach czwartkowego handlu na GPW widoczne jest duże niezdecydowanie inwestorów. WIG20 traci 0,15 proc.

Wczoraj w USA panowały mieszane nastroje. S&P 500 oraz Nasdaq straciły odpowiednio 0,05 proc. oraz 0,3 proc. Z kolei Nasdaq zyskał 0,3 proc.

Dziś EBC podejmie decyzje o polityce monetarnej. Większość ekspertów nie oczekuje jednak żadnych zmian.

Rano na rynku walutowym złoty w niewielkim stopniu umacnia się względem głównych walut. Euro kosztuje 4,2 zł, zaś dolar amerykański wyceniany jest na 3,39 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły