Giełda

WIG z rekordem wszech czasów

Kontynuacja zwyżek na warszawskiej giełdzie wyniosła indeks WIG na nowy historyczny szczyt. Kwadrans po rozpoczęciu notowań WIG notowany był ponad 0,8 proc. ponad poziomem poprzedniego zamknięcia osiągając wartość 67933,05 pkt , co jest nowym oficjalnym rekordem GPW.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Krajowe wskaźniki poruszają się zgodnie z kierunkiem obecnym na największych zachodnioeuropejskich giełdach, gdzie w początkowej fazie handlu nieco więcej do powiedzenia mieli kupujący. Z uwagi na brak istotnych danych w kalendarzu makroekonomicznym kluczowym czynnikiem, który może zdecydować losach dzisiejszej sesji będzie postawa graczy na pozostałych parkietach.

Zainteresowaniem kupujących w Warszawie cieszą się przede wszystkim największe spółki z WIG20, które o poranku w komplecie notowane były na plusach.Poranne wzrosty indeksów w Warszawie zawdzięczamy w dużej mierze drożejącym walorom spółek energetycznych. Prym w tym gronie wiodą papiery Energi wspierane lepszymi od oczekiwań wstępnymi wynikami za IV kwartał. Kupujący są też bardzo aktywni na akcjach banków. Kurs PKO BP wspiął się o poranku na nowy historyczny rekord. Dobra passę kontynuują również notowania spółek rafineryjnych PKN Orlen i Lotosu.

Pozytywne nastroje udzieliły się również segmentowi małych i średnich spółek, gdzie we wtorkowy poranek większość firm notowana była na plusie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły