Giełda

Lekkie zwyżki na półmetku

Po udanym otwarciu handlu w kolejnych godzinach WIG20 utrzymuje większość porannego dorobku i utrzymuje się nad poziomem 2440 pkt. Choć strona podażowa rośnie w siłę.
Foto: materiały prasowe

O ile na staracie notowań niemal wszystkie spółki notowały zwyżkę notowań, o tyle w drugiej części dnia zaczynają przeważać spółki, których akcje świecą na czerwono. Głównym hamulcowym jest Eurocash, gdzie kurs spada o prawie 2 proc., do 25,49 zł za akcję. Ostatnio akcje hurtownika były tak nisko pod koniec 2011 r.

Popołudniowa słabość dotyka średnie spółki. W tej grupie liderem zwyżek jest CD Projekt. Już wczoraj akcje spółki mocno drożały, dziś kurs dociera do poziomów 106,6 zł za akcję, czyli 2,3 proc. powyżej zamknięcia z wczoraj. Z kolei drugi dzień z kolei obserwujemy przecenę walorów Kruka. Po niezłym otwarciu istotnie w dół zanurkowały papiery Getin Noble Banku.

Mocno trzymają się małe spółki. sWIG80 rośnie po południu o 0,27 proc. mimo dwucyfrowego spadku British Automotive Holding.

Wypróbuj narzędzie do analizy technicznej dostępne na parkiet.com

Nastroje na warszawskim parkiecie może popsuć sytuacja za zachodnią granicą. DAX, po udanej pierwszej części dnia zaczyna oddawać większość dorobku, a kurs zmierza w kierunku wczorajszego zamknięcia.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły