Giełda

Giełdy w USA. Dow Jones Industrial zakończył szaloną sesję

Nowojorski indeks Dow Jones zakończył jedną z najbardziej szalonych sesji w swojej historii. Zaczynał ją od ostrego spadku, kończył solidnym wzrostem.
Foto: Fotorzepa/Mateusz Pawlak

Dow Jones Industrial wzrósł we wtorek o  2,3 proc., czyli o blisko 570 pkt.

Zaczynał dzień od od spadku o ponad 2 proc. (W poniedziałek doświadczył przeceny o 4,6 proc.), szybko jednak wyszedł lekko na plus i przez większą część sesji balansował pomiędzy lekkimi spadkami a niewielkimi zwyżkami. Pod koniec dnia wystrzelił jednak bardzo mocno w górę. Nasdaq Composite wzrósł zaś we wtorek o 2,1 proc. a S&P 500 o 1,8 proc.

Wtorek był prawdopodobnie pierwszym dniem w historii, w którym Dow Jones Industrial w ciągu tej samej sesji tracił i zyskiwał po 500 pkt.

- To był bardzo szalony okres i rynek prawdopodobnie próbuje znaleźć jakąś podstawę - twierdzi John Lynch, strateg z amerykańskiej firmy LPL Financial.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły