Fundusze inwestycyjne TFI

Franklin rusza z nowym produktem

Lider w segmencie funduszy zagranicznych oferowanych w Polsce stawia na systematyczne oszczędzanie.
Foto: Fotolia

Templeton Asset Management (Poland) TFI wprowadza na polski rynek Plan Systematycznego Inwestowania (PSI). Ten produkt zapewni inwestorom w Polsce możliwość inwestowania co miesiąc stałych kwot w złotym - minimum 300 zł (jednorazowa minimalna wpłata do funduszu zagranicznego jest z reguły znacznie wyższa – red.) w jeden lub kilka subfunduszy zarejestrowanych i dostępnych na rynku w ramach zagranicznych funduszy parasolowych Franklin Templeton Investment Funds (FTIF) i Franklin Templeton Fundusz Inwestycyjny Otwarty (FTFIO).

W przypadku PSI inwestor może wybrać plan pięcioletni, dziesięcioletni lub piętnastoletni, w zależności od indywidualnych preferencji. Opłaty z tytułu nabycia jednostek uczestnictwa w ramach PSI pobierane są w chwili uruchomienia planu wraz z pierwszą wpłatą i są opłatami jednorazowymi. Inwestorzy funduszy parasolowych FTIF dostępnych w ramach PSI, są także objęci uruchomioną w lutym usługą związaną z deklaracjami podatkowymi, która ma dodatkowo ułatwić polskim klientom korzystanie z produktów inwestycyjnych.

- PSI to nasza kolejna inicjatywa po niedawno wprowadzonej usłudze związanej z rozliczaniem zobowiązań podatkowych, która podkreśla nasze zaangażowanie w pracę nad zapewnieniem, aby inwestowanie w Polsce było łatwiejsze, wygodniejsze i bardziej dostępne — komentuje Michał Staszkiewicz, członek zarządu Templeton AM TFI. - Zauważyliśmy, że inwestowanie w fundusze inwestycyjne było w przeszłości postrzegane jako coś zarezerwowanego dla zamożnych inwestorów i dostępnego za pośrednictwem bankowości prywatnej lub indywidualnego doradcy bankowego. PSI zapewnia każdemu zainteresowanemu dostęp do szerokiej i głębokiej wiedzy inwestycyjnej Franklin Templeton — zarówno globalnej, jak i lokalnej, w zależności od preferencji inwestora — dodaje.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły