Fundusze inwestycyjne TFI

Skarbiec Kasa zmienia strategię inwestycyjną

Skarbiec TFI zmienia strategię inwestycyjną jednego z najstarszych funduszy gotówkowych i pieniężnych.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

- Trzonem funduszu Skarbiec Kasa pozostaną instrumenty rynku pieniężnego nastawione na płynność i bezpieczeństwo. Zmiany dotkną kategorii papierów korporacyjnych, ponieważ zniknie nastawienie na papiery bankowe. Zgodnie z nową polityką inwestycyjną, portfel zostanie dodatkowo uzupełniony o instrumenty z eurorynku zabezpieczone do złotego. Fundusz otworzy się również na papiery dłużne, oparte na stałym kuponie i horyzoncie czasowym dłuższym niż 18 miesięcy – informuje Skarbiec TFI.

Sprawdź notowania funduszy inwestycyjnych dostępne na www.parkiet.com

- Kategoria funduszy pieniężnych rządzi się swoimi prawami i nie można w takich produktach wystawiać się na duże ryzyko. Warto jednak wykorzystywać wszystkie te możliwości rynkowe, które pozwolą na uzyskiwanie lepszej stopy zwrotu dla naszych klientów – komentuje Dariusz Lasek, członek zarządu Skarbiec TFI.

- Zoptymalizowanie strategii Kasy, przez poszerzenie palety narzędzi, w które lokuje aktywa o nowe możliwości inwestycyjne, zwiększy jego atrakcyjność dla klientów instytucjonalnych, wśród których zainteresowanie funduszami zauważalnie rośnie. Skarbiec TFI, chcąc wykorzystać potencjał tej grupy klientów, utworzyło dedykowany ich obsłudze departament klientów instytucjonalnych. Kolejnym krokiem jest odpowiedź na ich potrzeby inwestycyjne i zaoferowanie im rozbudowanej palety produktów inwestycyjnych, oferujących atrakcyjną stopę zwrotu z inwestycji – czytamy w komunikacie Skarbca.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły