Fundusze inwestycyjne TFI

Rośnie liczba uczestników funduszy inwestycyjnych

W III kw. TFI przybyło ponad 33 tys. klientów.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Od czerwca do września liczba klientów funduszy inwestycyjnych wzrosła o ok. 33,5 tys. osób netto, oszacowały Analizy Online. Grono osób korzystających z usług TFI rośnie nieprzerwanie od 12 miesięcy. W ciągu minionego roku liczba uczestników funduszy zwiększyła się aż o ponad 120 tys. osób netto. W efekcie na koniec września 2017 r. jednostki i certyfikaty w 20 TFI posiadało niemal 2,2 mln osób - najwięcej od marca 2012 r.

Analizując dane o liczbie uczestników funduszy trzeba pamiętać, że jeden inwestor może być klientem kilku TFI, co znaczy, że z jednej strony liczba klientów może rosnąć lub – z drugiej strony – ci sami inwestorzy dywersyfikują portfele i mają coraz więcej produktów od rożnych powierników. Dane Analiz Online prawdopodobnie świadczą o jednoczesnym występowaniu obu trendów.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły