Fundusze inwestycyjne TFI

OECD: OFE najlepszymi funduszami emerytalnymi na świecie

No może prawie. Lepsze są tylko ich odpowiedniki z Armenii.
Foto: Bloomberg

To wnioski płynące z raportu OECD „Pension Market in Focus". Wynika z niego, że średnia stopa zwrotu osiągnięta przez OFE w 2016 r., na poziomie 8,3 proc., plasuje je na pierwszym miejscu wśród funduszy emerytalnych wszystkich krajów OECD i na drugiej pozycji na świecie, zaraz za funduszami z Armenii, które w ubiegłym roku zarobiły 9 proc.

Za to przyszli emeryci z Suriname mogą mówić o pechu – zarządzający ich oszczędnościami stracili aż 17 proc. Niewiele lepiej wypadli ci z Nigerii – 5,7 proc. na minusie.

To nie jedyny rekord naszych funduszy. Są to produkty emerytalne z największym na świecie (!) udziałem akcji w portfelach, sięgającym aż 83 proc., jednocześnie z najmniejszą częścią aktywów – 7,3 proc. – zainwestowaną za granicą.

Gdyby to był Twitter, w tym miejscu znalazłby się hashtag #winaTuska.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły