Wieści z rynku. Bessa przesunęła się w czasie

Publikacja: 20.06.2018 09:47

Wieści z rynku. Bessa przesunęła się w czasie

Foto: materiały prasowe

Altus TFI

| Transakcji sprzedaży spółki EGB GetBackowi przygląda się prokuratura – donosi „Dziennik Gazeta Prawna". Na trwającej niecałe dwa lata inwestycji w EGB fundusze Altusa zarobiły około 150 mln zł. W ocenie przedstawicieli TFI szybki wzrost wartości EGB pod ich rządami wynikał z głębokiej restrukturyzacji firmy. Jednak w podsumowaniu wyników rocznych GetBack dokonał odpisów w związku z tą transakcją.

BZ WBK TFI

| „EBC zdecydował o ograniczeniu programu skupu aktywów. Do końca września będzie wydawać na ten cel 30 mld EUR miesięcznie, a od października do końca roku połowę tej kwoty. Stopy procentowe nie zmienią się co najmniej do lata przyszłego roku. Spowodowało to spadki rentowności obligacji europejskich. Szczególnie duże ruchy obserwowaliśmy wśród krajów z południa Europy" – czytamy w komentarzu.

Skarbiec TFI

| Spółka Aoram, która kupiła od Murapolu 32,99 proc. akcji Skarbca Holdingu, chce prowadzić rozmowy z zarządem i akcjonariuszami Skarbca o współpracy i powiązaniach kapitałowych Skarbca TFI z Trigonem TFI. Rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się jeszcze w styczniu tego roku. Skarbiec chce być dominującym akcjonariuszem Trigona TFI. Z naszych informacji wynika, że Trigon rozważał również połączenie z Esaliens, jednak to TFI ostatecznie ma wchłonąć Altus.

Quercus TFI

| „Poza wyjątkami (styczeń, spółki produkujące gry), bieżący rok jest niezbyt udany dla inwestorów na GPW. Prawie cały szeroki rynek od lutego przeżywa widoczny regres. W kwietniu doszła jeszcze sprawa GetBacku. Nasz barometr nastrojów giełdowych (publikowany systematycznie na stronie qnews.pl) doszedł w ostatnich tygodniach do strefy strachu. Z podobnymi odczytami mieliśmy do czynienia na początku 2016 r. i równo dwa lata temu (brexit). W obu przypadkach były to... mocne sygnały kupna dla polskich akcji. Czy historia się powtórzy?" – zastanawia się prezes Sebastian Buczek w najnowszym komentarzu. „Wygląda na to, że bessa przesunęła się w czasie poza rok 2018. Wyceny wielu polskich spółek są mocno zaniżone, co najlepiej potwierdzają kolejne wezwania właścicieli tych podmiotów. Słabe nastroje inwestorów na GPW mogą być zwiastunem poprawy sytuacji w II połowie tego roku, chociaż cudów nie oczekujmy", pisze Buczek.

Fundusze inwestycyjne
Bardzo blisko przesilenia na rynku obligacji skarbowych
Fundusze inwestycyjne
Zryw kupujących złoto nie potrwał długo
Fundusze inwestycyjne
Fundusze na dużych zakupach
Fundusze inwestycyjne
Debiut funduszu nieruchomości
Fundusze inwestycyjne
Fundusz globalnych nieruchomości od dziś na GPW
Fundusze inwestycyjne
Była moda na zagranicę, będzie moda na Polskę