Franklin Templeton Investments | Już za rok Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską. Dylan Ball, szef zespołu ds. strategii skoncentrowanych na akcjach europejskich z Templeton Global Equity Group, oraz David Zahn, szef zespołu ds. europejskich instrumentów o stałym dochodzie z Franklin Templeton Fixed Income Group, są zdania, że w związku z wciąż nieznanymi regułami brexitu wyceny niektórych brytyjskich spółek od pewnego czasu są atrakcyjne. Twierdzą, że wyceny powinny wracać do poziomów średnich, ale trudno powiedzieć, kiedy się to stanie. „Niemniej jednak nasze doświadczenie podpowiada, że akcje zwykle zapowiadają odbicie na 6–9 miesięcy przed poprawą fundamentów gospodarki. Zważywszy zatem, że do dnia wyjścia ze Wspólnoty pozostało 12 miesięcy, zakładamy, że jesteśmy już bliżej końca niż początku okresu wzmożonej niepewności" – twierdzą eksperci.

Quercus TFI | Na wtorkowej sesji walory spółki zwyżkowały chwilami o blisko 14,4 proc., do 4,05 zł. Obroty były zdecydowanie wyższe niż w poprzednich dniach. Notowania Quercusa mają jednak co odrabiać, ponieważ od początku kwietnia były pod presją sprzedających. Pretekstem do sprzedaży akcji była informacja o przeznaczeniu przez spółkę 43 mln zł na wykup wszystkich obligacji GetBacku, które znajdowały się w portfelach funduszy Quercusa, co oczywiście wpłynie na rekomendację co do podziału ubiegłorocznego zysku. Tym bardziej że spłata zobowiązań windykacyjnej spółki nie przebiega zgodnie z planem.

Superfund TFI | „Mimo eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie miniony tydzień okazał się udany dla najważniejszych indeksów giełdowych na świecie. Tydzień temu w Syrii użyto broni chemicznej, na co prezydent Stanów Zjednoczonych w odwecie groził atakiem rakietowym. Jak się okazało, nie były to słowa rzucone na wiatr. W kolejną sobotę został dokonany amerykański nalot na cele w Syrii przy współpracy z Francją oraz Wielką Brytanią. Jak dotąd powyższe wydarzenia nie mają większego wpływu na rynki finansowe. Istotne w minionym tygodniu okazały się także opublikowane zapiski z posiedzeń Fedu i EBC. Protokoły potwierdziły jastrzębie nastawienie Rezerwy Federalnej i gołębią postawę Rady Prezesów EBC" – czytamy w najświeższym komentarzu Superfund TFI.