Fundusze inwestycyjne TFI

GetBack. Quercus TFI: Na razie czekamy

Znów mocno tanieją akcje towarzystwa - dziś już o ponad 6 proc. Pretekstem do przeceny jest brak wykupu w piątek obligacji przez GetBack.

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Dziś znów mocno spadają akcje Quercusa TFI. Za jeden papier inwestorzy płacą 3,65 zł. W piątek miało dojść do wykupu obligacji przez GetBack o wartości nominalnej 10 mln zł. Do wykupu jednak nie doszło. Został on przesunięty na środę, a windykator poinformował, że szuka finansowania w PKO BP i Polskim Funduszu Rozwoju. Zarówno PKO BP jak i PFR temu zaprzeczają.

Na ten moment Sebastain Buczek, prezes Quercusa, nie komentuje dzisiejszego komunikatu GetBacku, choć na przesunięcie terminu wykupu obligacji przystał. - Na razie czekamy na informacje ze spółki - przyznaje.

Buczek zdecydował się na początku kwietnia kosztem po połowie akcjonariuszy spółki oraz własnym na zdjęcie z klientów swego TFI ryzyka obligacji GetBacku. Stworzył fundusz, który wykupił wszystkie obligacje będące w dotychczasowych portfelach funduszy Quercusa. Decyzja nie spodobała się akcjonariuszom, bo ci liczyli na podział zysków z zeszłego roku. Jednak duża ekspozycja funduszy na papiery windykatora powodowała presję ze strony klientów. W lutym i marcu Quercus notował największe odpływy.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły