Ruszył CFA Research Challenge 2017/2018

Studenci stają do rywalizacji. Ponad 20 uniwersytetów reprezentowanych przez kilkadziesiąt zespołów złożonych z młodych analityków powalczy w lokalnym etapie międzynarodowego konkursu Research Challenge, którego organizatorem w Polsce jest CFA Society Poland.

Publikacja: 15.12.2017 13:25

Ruszył CFA Research Challenge 2017/2018

Foto: Fotolia

Jest to już siódma edycja rywalizacji. W tym roku przyciągnęła ona rekordową liczbę uczestników. Mało tego, w konkurs zaangażowały się nie tylko uniwersytety ekonomiczne, lecz również kierunki związane z finansami bądź – szerzej – z zarządzaniem takich uczelni, jak m.in. politechniki.

– Siódemka okazała się dla nas szczęśliwą cyfrą. Bardzo duże zainteresowanie konkursem to ważny sygnał, że młodzi ludzie poszukują inspirujących wyzwań zawodowych – przyznaje Monika Grabek, executive director, CFA Society Poland.

Każda z uczelni może wyłonić maksymalnie dwa zespoły złożone z 3–5 członków. – W przypadku niektórych uczelni zainteresowanie konkursem było tak duże, że opiekunowie pełniący rolę wykładowców organizowali dodatkowe, wewnątrzuczelniane eliminacje – mówi prof. Krzysztof Jajuga, prezes, CFA Society Poland.

Konkurs oficjalnie ruszył 14 grudnia w siedzibie Cyfrowego Polsatu, spółce, którą do połowy lutego będą analizowali studenci z Polski oraz krajów bałtyckich, a swoje wyniki w formie prezentacji przedstawią przed kapitułą konkursową w marcu 2018 roku. Organizatorzy przyznają, że ze względu na obszar działalności i dynamikę rozwoju studentom trafiła się niełatwa organizacja.

– Podnosimy poprzeczkę – mówi Monika Grabek. – W tym roku studenci zmierzą się z ogromną liczbą informacji związanych ze spółką, która z jednej strony jest już dziś liderem w branży medialno-telekomunikacyjnej, z drugiej dynamicznie rozwija zakres swojego biznesu – dodaje.

– Rzeczywiście studenci biorący udział w tegorocznej edycji konkursu CFA Society Poland mają szansę, a zarazem nie lada wyzwanie wiążące się z analizą perspektyw Cyfrowego Polsatu dokładnie w momencie, kiedy ogłosiliśmy kolejną dużą akwizycję mającą na celu budowę potencjału naszej grupy – komentuje Bartłomiej Drywa, dyrektor ds. relacji inwestorskich w Cyfrowym Polsacie.

Na co mogą liczyć zwycięzcy? Trzy pierwsze drużyny z finału lokalnego otrzymają stypendium CFA, dla wybranych osób są również oferowane staże w firmie partnerskiej Deloitte. Na laureatów czekają również nagrody finansowe.

– Ten konkurs to poważny krok w karierze młodego analityka. Uczestnicy nie tylko muszą zaprezentować przed jury swoją wiedzę, ale również rozwinąć kompetencje miękkie, niezmiernie istotne w pracy zespołowej, oraz umiejętności aktywnego słuchania swoich uczelnianych opiekunów i mentorów, którzy czuwają nad jakością prac zespołów konkursowych. Chcemy, aby w etapie regionalnym, który odbędzie się w Dublinie wiosną przyszłego roku, Polskę reprezentowały najlepsze drużyny - mówi prof. Krzysztof Jajuga.

Finał globalny konkursu odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku w Seulu.

Finanse
WIG20 obchodzi 30 urodziny. W ostatnich latach przeżywał prawdziwą huśtawkę nastrojów
Finanse
Szansa na małą dywersyfikację oszczędności emerytalnych
Finanse
Rozliczenie roczne dla pasywnych i aktywnych
Finanse
GPW poprawia wyniki. Nowy prezes chce przyciągnąć nowe spółki i inwestorów
Materiał Promocyjny
Nowy samochód do 100 tys. zł – przegląd ofert dilerów
Finanse
Priorytetem nowego prezesa GPW przyciągnięcie nowych emitentów i inwestorów
Finanse
Wakacje kredytowe ruszą od czerwca