Finanse

Dziwne walne zgromadzenie GPW

Dzisiejsza kontynuacja walnego zgromadzenia GPW, które rozpoczęło się 23 kwietnia, zakończyło się sporym zaskoczeniem.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

23 kwietnia akcjonariusze zdecydowali m.in. o powołaniu Marka Dietla na prezesa giełdy nowej kadencji. Do zmian miało dojść w radzie nadzorczej. Przed głosowaniem w tej sprawie, na wniosek Skarbu Państwa czyli głównego akcjonariusza, ogłoszono jednak przerwę do 22 maja. Wznowione walne zakończyło się jednak szybciej niż się zaczęło. Nie podjęto bowiem żadnych uchwał i zgromadzenie akcjonariuszy zostało zakończone.

Rada Giełdy nadal więc działa w niezmienionym, siedmioosobowym składzie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły