Energetyka

Odpis na ponad 800 mln zł obciąży wyniki PGE

Polska Grupa Energetyczna spisze na straty aktywa warte ok. 807 mln zł. Testy wykazały utratę ich wartości.
Foto: Fotorzepa, Marcin Bielecki

Chodzi o Elektrownię Szczecin, gdzie wartość odpisu sięgnie 473 mln zł oraz wybrane aktywa wiatrowe (na 110 mln zł), co wynika ze zmiany otoczenia prawnego w zakresie systemów wsparcia odnawialnych źródeł energii (OZE)

Cały odpis zostanie uwzględniony w skonsolidowanym sprawozdaniu za 2017 r. Wartości mają charakter szacunkowy. Ich wysokość nie była jeszcze przedmiotem badania przez biegłego rewidenta. Jednak przeprowadzone przez spółkę testy wskazują na konieczność spisania na straty tych aktywów. PGE jednocześnie podkreśla, że odpis nie wpłynie na wysokość raportowanego zysku EBITDA.

Ostateczny wynik testów i wartość odpisu aktualizującego znajdą się w sprawozdaniu rocznym, którego publikacja jest planowana na 6 marca.

W grudniu zeszłego roku PGE informowała o rozpoczęciu testów na utratę wartości aktywów. Testom podlegać miał majątek wytwórczy konwencjonalny i OZE. Spółka wyjaśniała, że zaistniałe w 2017 roku przesłanki dotyczą głównie zmian prawnych w zakresie wsparcia OZE.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły