Debiuty

Cherrypick Games rusza z IPO

Producent gier chce pozyskać do 2,5 mln euro z emisji nowych akcji. Zapisy ruszają 24 sierpnia.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Spółka szykuje się do debiutu na rynku NewConnect. Oferującym w trwającej ofercie  jest DM BOŚ. W memorandum informacyjnym możemy przeczytać, że Cherrypick Games  spodziewa się pozyskania w ramach oferty , w przypadku objęcia wszystkich akcji,  środków w łącznej wysokości nie przekraczającej równowartości 2,5 mln euro (tj. około 10,5 mln zł). Z kolei przy  założeniu, że pozyska ok. 6,2 mln zł, spółka planuje przeznaczyć pieniądze na następujące cele:

- 800 tys. zł na grę o tytule roboczym „Friends" (zakładana realizacja 2017-2018 r.)

- 2 mln zł na grę o tytule roboczym „Beauty" (zakładana realizacja 2018 r.)

- 3,4 mln zł na grę o tytule roboczym „Crime" (zakładana realizacja 2019 r.)

Zapisy na akcje będą przyjmowane w dniach 24-30 sierpnia, a wcześniej, 22-23 sierpnia  odbędzie się budowa księgi popytu.

Spółka zakłada, że jej EBITDA  za rok obrotowy 2017 wyniesie 4,4 mln zł.

- Od 2014 roku wydaliśmy już 16 gier, które zostały pobrane łącznie ponad 12 mln razy. Co najważniejsze, wszystkie te projekty okazały się rentowne. Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli rozwijać się jeszcze bardziej dynamicznie, inwestując w nowe tytuły, a także wsparcie ich sprzedaży – mówi, cytowany w komunikacie prasowym Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games. Spółka planuje też m.in. powiększenie zespołu i wzmocnienie działań w zakresie wsparcia sprzedaży i ekspansję geograficzną. Planowane otwarcie biura w Singapurze wesprze działania na rynku południowo-wschodniej Azji. W ekspansji pomoże też wydawania kolejnych produktów na nowych rynkach, dzięki współpracy z takimi partnerami jak Sony, Tencent, Bandai Namco, czy Kuu Hubb.

Wśród najbardziej znanych tytułów warszawskiej spółki znajdują się m.in. „Touchdown Hero", który został pobrany przez graczy już 3,3 mln razy,  a także „Must Deliver" i „Auctioneer", a przede wszystkim „My Hospital" – produkcja która zadebiutowała 19 stycznia tego roku i trafiła do graczy z  ponad 200 krajów. Obecnie ponad 80 proc. przychodów Cherrypick Games pochodzi z mikropłatności, a niecałe 20 proc. to reklamy. W przypadku „My Hospital" mikropłatności stanowią aż 87 proc. przychodów.

Spółka podkreśla, że działa w najszybciej rosnącym segmencie rynku gier. Firma badawcza App Annie zakłada, że liczba pobrań ze sklepów z aplikacjami mobilnymi na całym świecie przekroczy 352 miliardy pobrań w roku 2021, a przychód brutto z zakupów użytkowników w tych sklepach przekroczy 139 mld USD.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły