Jej celem jest rozwój produkcji tzw. ultrabarierowych folii z PET, które mogą znaleźć zastosowanie w giętkich elementach elektronicznych. Umowa będzie obowiązywała pod warunkiem uzyskania przez Saule od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zgody na komercjalizację produktów poprzez udzielenie licencji na rzecz Ergisu.

Rynek, na którym mogłyby być sprzedawane ultrabarierowe folie z PET, wyceniany jest dziś na 500–700 mln euro. Giełdowa spółka chce uruchomić ich produkcję za cztery lata. Celem Saule jest z kolei uruchomienie produkcji giętkich ogniw fotowoltaicznych opartych m.in. na ultrabarierowych foliach z PET. Ergis szacuje całkowity koszt inwestycji w produkcję nowych wyrobów na około 100 mln zł. Takie pieniądze byłyby wydatkowane w latach 2020–2025, po spełnieniu licznych warunków dotyczących m.in. kosztów produkcji, własności prototypowych folii i uzyskaniu niezbędnych zgód korporacyjnych. Ergis informuje, że udana realizacja projektu w pełnym wymiarze może pozwolić na utworzenie segmentu twardych folii elektronicznych, generującego po 2024 r. istotną część zysku EBITDA grupy kapitałowej.

Niedawno Ergis rozpoczął inwestycję w nową linię do produkcji folii i laminatów z PET. Ma ona powstać kosztem około 4 mln euro. Dzięki niej od I kwartału 2018 r. łączne moce produkcyjne grupy wzrosną w tym segmencie o 30 proc.