Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: CCC, Erbud i Larq

Foto: Adobestock

1. Formacja głowy z ramionami na wykresie CCC

Foto: GG Parkiet

Wykres kursu akcji obuwniczej spółki prezentujemy w ujęciu tygodniowym, bowiem na nim uwidacznia się budowana formacja głowy z ramionami. Zgodnie z podręcznikiem analizy technicznej jest to struktura odwracająca trend, a więc niewykluczone, że CCC zacznie być kontrolowana przez niedźwiedzie. Potrzebne jest do tego przynajmniej przebicie ostatniego lokalnego dołka zlokalizowanego na poziomie 225,8 zł. Następną barierą będzie 200 zł, gdzie przebiega 200-sesyjna średnia krocząca.

2. Notowania akcji Erbudu już poniżej 15 zł

Foto: GG Parkiet

Od lutego ubiegłego roku kurs akcji budowlanej spółki porusza się w wyraźnym trendzie spadkowym. W minionym tygodniu cena spadała już do 14,4 zł, a więc znalazła się najniżej od kwietnia 2013 r. Na wykresie, w ujęciu dziennym, a zwłaszcza tygodniowym, widać sekwencje czarnych świec. Przewagę niedźwiedzi potwierdzają spadające średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Wygląda na to, że notowania zmierzają w kierunku historycznego dna, a więc do okolic poziomu 11 zł. Najbliższy opór znajduje się przy 20 zł.

3. Larq w układzie bessy

Foto: GG Parkiet

Od ubiegłorocznego szczytu 23 zł kurs akcji holdingowej spółki spadł już o 53 proc., a więc na wykresie mamy układ bessy. Jego potwierdzeniem jest ułożenie średnich kroczących z 50 i 200 sesji, które spadają, a kilka miesięcy temu utworzyły krzyż śmierci. Ponadto MACD zniżkuje, a układ linii ADX/+DI/-DI wskazuje na zdecydowaną przewagę sprzedających. W piątek cena dotarła już do 10,75 zł, a więc znalazła się najniżej od lutego ubiegłego roku. Najbliższe cele niedźwiedzi to 10 i 8 zł. Oporem jest poziom 13,5 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły