Byki i Niedźwiedzie

Najlepszy ekonomista 2017 r.

Coroczne nagrody "Parkietu". Byki i Niedźwiedzie oraz Złote Portfele

Łukasz Tarnawa

Foto: materiały prasowe

Najlepszego ekonomistę roku wyłaniamy na podstawie wyników konkursu prognostycznego „Parkietu". Jego uczestnicy co miesiąc nadsyłają przewidywania dotyczące wszystkich kluczowych wskaźników makroekonomicznych i finansowych publikowanych w kolejnym miesiącu. W 2017 r. w tej rywalizacji triumfował zespół Banku Ochrony Środowiska. Łukasz Tarnawa, główny ekonomista BOŚ, odbierze więc statuetkę na gali Byki i Niedźwiedzie w imieniu swoim oraz Aleksandry Świątkowskiej.

Tomasz Kaczor

Foto: materiały prasowe

Niewiele brakowało, a drugi rok z rzędu tytuł najlepszego ekonomisty roku przypadłby w udziale Tomaszowi Kaczorowi, do niedawna głównemu ekonomiście Banku Gospodarstwa Krajowego. Po trzech kwartałach 2017 r. to on, wraz z Piotrem Dmitrowskim, prowadził w naszym konkursie. Zespół BOŚ wyprzedził ich dopiero na ostatnim etapie rywalizacji. Co ciekawe, rok wcześniej to ekonomiści BGK w IV kwartale przeskoczyli ekspertów BOŚ.

Jarosław Janecki

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Na podium znalazł się jeszcze Jarosław Janecki, główny ekonomista Banku Societe Generale w Polsce, który wyróżnił się celnością prognoz wskaźników rynkowych (notowań euro i dolara oraz obligacji skarbowych). Pod tym względem wyprzedził nawet ekonomistów BOŚ, którzy zwycięstwo w konkursie „Parkietu" zawdzięczają dużej wszechstronności. Pod względem celności prognoz wskaźników makroekonomicznych ustępowali jedynie zespołom PKO BP i BGK.

Statuetkę Byka i Niedźwiedzia Tarnawa dołoży do tytułu najlepszego analityka makroekonomicznego, który wraz z Aleksandrą Świątkowską zdobył w 2013 r. za prognozy o częstotliwości kwartalnej (to równoległy konkurs prognostyczny „Parkietu" i „Rzeczpospolitej").

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły