Budownictwo

Tower Investments: Udana zmiana rynku

O blisko 5 proc., do 50,33 zł, zwyżkowały w czwartek po południu akcje Tower Investments, choć zwyżkom towarzyszyły niskie obroty. Deweloperska spółka przeniosła się z NewConnect na główny rynek.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Przedsiębiorstwo w połowie grudnia przydzieliło wszystkie oferowane w ofercie publicznej akcje serii C po 45 zł za sztukę (cena maksymalna sięgała 65 zł) i pozyskało 22,5 mln zł. Plan inwestycyjny, który zakłada nabycie siedmiu projektów handlowych, opiewa na około 37 mln zł.

Spółka rozważy emisję obligacji w przyszłym roku, by zrealizować wszystkie plany emisyjne. – Pierwszy projekt, zapowiadany przy okazji emisji akcji, powinniśmy przejąć jeszcze w styczniu. Cały harmonogram realizacji celów rozłoży się jednak na dłuższy okres, gdyż niektóre etapy budowlane projektów potrwają do 2019 r. – zapowiada prezes Bartosz Kazimierczuk.

W raporcie z 29 listopada analitycy DM BOŚ (był oferującym) oszacowali wartość akcji Tower Investments na 91,6 zł metodą porównawczą i 115,3 zł metodą dochodową.

Spółka specjalizuje się w kompleksowej obsłudze deweloperskiej sieci handlowo-usługowych – głównie sklepów dyskontowych oraz stacji paliw i sieci fast food. Ponadto jest właścicielem marki Shopin, w ramach której rozwija parki handlowe.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły