Budownictwo

Analitycy: Budimex będzie pod presją

W ocenie analityków Domu Maklerskiego BDM akcje budowlanego giganta są przewartościowane.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Dlatego rekomendują redukowanie papierów spółki, wyceniając je po 171,30 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie 184,40 zł. Na zamknięciu środowej sesji za akcje Budimeksu płacono na rynku około 181,80 zł.

Zdaniem autorów rekomendacji wyzwaniem dla spółki będzie presja na wzrost kosztów. - Mimo wysokiej dynamiki po stronie przychodów (rekordowy backlog), erozja marży w ujęciu rok do roku będzie naszym zdaniem widoczna także w kolejnych kwartałach 2018 roku (widzimy także ograniczone pole do poprawy marży wobec I kwartału), co implikować będzie presję na EBITDA oraz zysk netto - oceniają analitycy.

Ich zdaniem w kolejnych kwartałach spółce może być trudno o poprawę wyników rok do roku poniżej linii przychodów (ewentualnie może to się zdarzyć w II kwartale br., jeśli wolumeny będą na tyle wysokie, by przykryć presję po stronie kosztowej). - Zwracamy uwagę na wysoką bazę na poziomie marży w segmencie budowlanym oraz na wysokie prawdopodobieństwo, że I kwartał 2918 r. był najlepszy w tym roku pod względem przekazań mieszkań – oceniają.

Prognoza analityków BDM DM zakłada, że zysk netto Budimeksu wyniesie 351 mln zł w 2018 roku przy przychodach na poziomie 7,1 mld zł. W 2019 roku czysty zarobek spółki obniży się do 304,5 mln zł, a przychody zwiększą się do prawie 7,2 mld zł.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 11 maja, o godzinie 12.25. Powyższy materiał jest jedynie jej streszczeniem. Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie bdm.com.pl.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły