Budownictwo

JR Holding: Przychody wzrosną

Inwestycyjna spółka zawarła dwie przedwstępne umowy nabycia nieruchomości w Żorach o całkowitej wartości przekraczającej 26,4 mln zł.
Foto: Bloomberg

– Segment nieruchomości nadal pozostaje fundamentem działalności naszej grupy kapitałowej – przyznaje prezes January Ciszewski. – Dzięki planowanemu nabyciu nieruchomości zlokalizowanych w Żorach będziemy mogli w dalszym ciągu rozwijać ten obszar biznesu i zwiększać wartość naszego portfela nieruchomości – zaznacza. Ciszewski przewiduje, że wzrost wartości przychodów z najmu powierzchni komercyjnych wyniesie około 30 proc. – Realizowana inwestycja jest oczywiście zgodna ze strategią rozwoju spółki. Jestem przekonany, że prowadzone przez nas działania pozwolą na utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostu wartości całej grupy – zapowiada Ciszewski. Od stycznia do marca 2017 r. skonsolidowane przychody grupy dotyczące porównywalnego wynajmu powierzchni nieruchomości komercyjnych wyniosły ponad 875 tys. zł, czyli były wyższe o 10 proc. w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem.

Działalność notowanego na rynku alternatywnym JR Holdingu polega na nabywaniu nieruchomości komercyjnych, ich modernizacji oraz zmianie struktury najemców, a następnie sprzedaży.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz