Deutsche Bank Polska zmienia właściciela

Santander Bank Polska za blisko 1,3 mld zł kupił wydzieloną część DBP (obejmującą działalność w zakresie bankowości detalicznej z wyjątkiem hipotek walutowych, bankowości prywatnej i bankowości biznesowej, a także DB Securities).

Publikacja: 07.11.2018 05:00

Michał Gajewski, prezes Santandera Banku Polskiego.

Michał Gajewski, prezes Santandera Banku Polskiego.

Foto: materiały prasowe

W ten weekend zostaną przeprowadzone fuzje prawna i operacyjna. Santander BP przeniesie około 380–400 tys. klientów DBP, który pozostaje w Polsce dla klientów korporacyjnych, instytucji finansowych i sektora publicznego.

Od 12 listopada w dotychczasowej usłudze bankowości elektronicznej DBP klienci będą mogli przenieść usługi db easyNET do Santander online. Można przejść przez niego samodzielnie w ciągu 60 dni (czyli do 12 stycznia 2019 r.). Po tym terminie aktywacja będzie możliwa tylko w oddziałach Santandera. Klientom DBP niemającym hipotek walutowych nie zmienią się numery rachunków, kart, terminy ich ważności i kody PIN, opłaty i prowizje ani oprocentowanie lokat, kart i kredytów. Bez zmian będzie sposób spłaty i obsługa hipotek złotowych przenoszonych do Santandera oraz świadczenie usług w zakresie zleceń dotyczących funduszy inwestycyjnych. Klienci zyskają większą sieć oddziałów Santander BP, ale aby skorzystać z nowych produktów, konieczne będzie zawarcie odrębnych umów z tym bankiem. Dotychczas posiadane produkty DBP będą nadal obsługiwane.

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów parkiet.com

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji Parkiet.com

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Banki
Czystki dotarły do Banku Pekao, to już ostatnie dni Leszka Skiby jako prezesa
Banki
Tomasz Miklas: Długi firm w Aliorze kupiły zagraniczne spółki
Banki
Miotła kadrowa dotarła do Banku Pekao. Powołano nową radę nadzorczą
Banki
VeloBank będzie musiał wejść na giełdę? KNF ma takie oczekiwania
Banki
Brunon Bartkiewicz nie będzie już prezesem ING BSK
Banki
Coraz więcej banków z rezerwami na ponad 100 proc. portfela CHF