Banki

BZ WBK: Michał Gajewski pokieruje zarządem nowej kadencji

Dziś rada nadzorcza BZ WBK powołała na nową kadencję nowy-stary zarząd banku.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Rada nadzorcza BZ WBK powołała na nową kadencję zarząd banku. Zmian nie ma. Nadal prezesem jest Michał Gajewski, który sprawuje tę funkcję od końcówki 2016 r. Wiceprezesami są Andrzej Burliga (kieruje pionem zarządzania ryzykiem), Michael McCarthy (bankowość korporacyjna i biznesowa), Juan de Porras Aguirre (pion globalnej bankowości korporacyjnej), Arkadiusz Przybył (bankowość detaliczna) i Feliks Szyszkowiak (pion transformacji cyfrowej). Członkami zarządu są Carlos Polaino-Izquierdo (rachunkowość i kontrola finansowa), Dorota Strojkowska (pion partnerstwa biznesowego) i Maciej Reluga (główny ekonomista i dyrektor finansowy).

Bank Zachodni WBK, czyli trzeci co do wielkości kredytodawca w Polsce, niebawem zmieni nazwę na Santander Bank Polska. Wniosek w tej sprawie został zaakceptowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Bank zakłada, że nową nazwą będzie posługiwał się od września tego roku. Santander to jego główny akcjonariuszy. Hiszpanie mają 68 proc. akcji BZ WBK, strategicznymi akcjonariuszami są od 2011 r. Później przeprowadzili jeszcze przejęcie Kredyt Banku przez BZ WBK (w 2013 r.) oraz Santander Consumer Banku przez BZ WBK (w 2014 r.). Kolejną transakcją, finansowaną emisją akcji, będzie zaplanowane na IV kwartał, ale uzgodnione już w grudniu, przejęcie Deutsche Banku Polska.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły