Banki

Kolejne zmiany w Aliorze

Dwie osoby zrezygnowały z zasiadania w zarządzie Alior Banku, nadzór powołał trzech nowych członków zarządu.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

Rezygnację z zasiadania w zarządzie Alior Banku złożyły Urszula Krzyżanowska-Piękoś oraz Celina Waleśkiewicz. To kolejna już zmiana w ostatnim roku w Aliorze, ostatnio – parę tygodni temu – zrezygnował Michał Chyczewski, który nie doczekał się na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na objęcie funkcji prezesa (czekał od czerwca).

Rada nadzorcza powołała w skład zarządu Agatę Strzelecką, dotychczas Dyrektora Zarządzającego Pionem Operacji, Mateusza Poznańskiego, dotychczas Dyrektora Zarządzającego Pionem Rozwoju Bankowości Detalicznej oraz Macieja Surdyka, dotychczas Dyrektora Zarządzającego Pionem Rozwoju Bankowości Przedsiębiorstw.

– Bardzo dziękuję Celinie i Uli za ich ponad 10-letni, trudny do przecenienia wkład w budowę, a następnie w rozwój i umacnianie pozycji Alior Banku w sektorze bankowym. Ich wiedza i doświadczenie w istotny sposób przyczyniły się do powodzenia realizacji strategicznych przedsięwzięć: integracji Banku z wydzieloną częścią Banku BPH oraz opracowania założeń i wdrażania strategii „Cyfrowego buntownika" – mówi Katarzyna Sułkowska, wiceprezes Aliora, pełniąca obowiązki prezesa (czeka na zgodę KNF). Pogratulowała nowym członkom zarządu i wyraziła przekonanie, że „połączenie kompetencji dotychczasowego składu z awansami wewnętrznymi osób, które kierowały i aktywnie uczestniczyły w najważniejszych projektach Banku w ostatnich latach stanowi gwarancję realizacji strategicznych celów banku do 2020 r. i przyczyni się do dalszego budowania wartości dla akcjonariuszy".

Agata Strzelecka będzie nadzorować Pion IT, Pion Operacji oraz Pion Bankowości Cyfrowej i Sprzedaży Zdalnej. Mateusz Poznański pokieruje jednostkami organizacyjnymi Banku odpowiedzialnymi za sprzedaż w obszarze klienta detalicznego, działalność maklerską, sieci zewnętrzne, produkty klienta indywidualnego, consumer finance oraz za relacje z klientem indywidualnym. Z kolei Maciej Surdyk będzie zarządzał jednostkami organizacyjnymi banku odpowiedzialnymi za sprzedaż w obszarze klienta biznesowego, produkty klienta biznesowego, działalność skarbową, biznes AGRO i leasing, fundusze Unii Europejskiej i programy publiczne oraz relacje z klientem biznesowym.

Od teraz zarząd Aliora liczy siedem osób, są wśród nich: Katarzyna Sułkowska, wiceprezes pełniąca obowiązki prezesa, Filip Gorczyca, Sylwester Grzebinoga, Marcin Jaszczuk, Mateusz Poznański, Agata Strzelecka, Maciej Surdyk (wiceprezesi).

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły