Banki

Dywidenda ING Banku Śląskiego nie będzie tak duża

Zarząd ING BSK zapowiada, że zarekomenduje wypłatę 30 proc. zysku z 2017 r. w formie dywidendy. To poziom niższy niż spodziewał się rynek.
Foto: Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski

ING Banku Śląski podał, że obecnie kryteria i wymogi KNF umożliwiające wypłatę dywidendy z zysku za rok 2017. Zarząd zamierza zarekomendować wypłatę dywidendy na poziomie około 30 proc. zysku jednostkowego za 2017 rok. Wynik jednostkowy banku w 2017 roku wyniósł 1,35 mld zł.

Wysokość proponowanej dywidendy uwzględnia zarówno obecną sytuację finansową banku, jak i jego plany rozwoju. - Sygnalizowana rekomendacja zarządu dot. dywidendy implikuje dywidendę (DPS) w rejonie 3,11 zł za akcję, podczas gdy konsensus rynkowy zakłada dywidendę na poziomie 4,75 zł na akcję. Ponieważ rynek oczekiwał stopy wypłaty dywidendy bliskiej 50 proc., natomiast rekomendacja zarządu ma być zbliżona do 30 proc., to sądzimy, że niższa dywidenda będzie języczkiem u wagi przy ocenie wyników – ocenia Sobiesław Kozłowski, analityk Raiffeisen Brokers.

Pozytywną informacją jest to, że bank wraca do wypłaty dywidendy. W 2017 r., czyli z zysku za 2016 r., nie podzielił się zyskiem z akcjonariuszami. Rok wcześniej, czyli z zysku osiągniętego w 2015 r., na dywidendę trafiło 559,4 mln zł, co dało 4,3 zł dywidendy na akcję.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły