Analizy

67 spółek na co najmniej rocznym minimum

Prezentujemy statystyczne podsumowanie minionego tygodnia na GPW. Na wykresach wciąż przeważają niedźwiedzie sygnały.
Foto: Fotorzepa/Kuba Kamiński

W minionym tygodniu 16 spółek zanotowało wzrost kursu akcji powyżej 10 proc. (mowa o spółkach niegroszowych, o średniej, 50-sesyjnej płynności powyżej 1000 akcji). W gronie tym znalazły się m. in. Inpro, Agroton i Milkiland. Akcje tej trójki zyskały po ponad 20 proc. Średnia zwyżka notowań najmocniejszych spółek wyniosla 17,7 proc. Z kolei stratę przekraczającą -10 proc. zanotowało 15 spółek, a najbardziej przecenione zostały akcje X-Trade Brokers – o 34,8 proc.

Krótkoterminowa formacja złotego krzyża (średnia krocząca z 10 sesji przebiła od dołu 20-sesyjną) pojawiła się na wykresach 35 spółek, w tym m. in. Grupy Azoty, Larq i Pekao. Analogiczny krzyż śmierci pojawił się na wykresach 49 spółek, w tym m. in. Agory, Cyfrowego Polsatu i PZU.

W strefie wykupienia, mierzonej przekroczeniem przez 14-sesyjny oscylator RSI poziomu 70 pkt, znalazło się 13 spółek, a w strefie wyprzedania (RSI14 poniżej 30 pkt) aż 32 firmy.

Długoterminowy złoty krzyż (skrzyżowanie średnich kroczących z 50 i 200 sesji) pojawił się na wykresach: ABC Daty, Banku Handlowego, MLP Group, Pozbudu i firmy Wittchen. Analogiczny krzyż śmierci widoczny jest na wykresach 9 spółek, m. in. 11bit studios i Idean Banku.

Roczne maksima notowań wyznaczyło 13 spółek, a roczne minima aż 67 spółek. Pełne listy firm z poszczególnymi sygnałami i statystykami znajdują się w tabeli.


Wideo komentarz