#WykresDnia: Inwestycje głównie cyfrowe

Inwestycje cyfrowe – w oprogramowania, badania i rozwój – pobiły w USA inwestycje fizyczne – w sprzęt i wyposażenie.

Publikacja: 13.08.2020 09:40

#WykresDnia: Inwestycje głównie cyfrowe

Foto: 123rf

pbs.twimg.com

COVID-19 zmienił cały świat i wprowadził nas wszystkich w nową normalność. Aby funkcjonować w tej nowej normalności, kluczem do sukcesu jest cyfrowa transformacja. Nie jest to już aspiracja, ale rzeczywistość. Cyfryzacja nie jest juz tylko korzystnym działaniem, ale koniecznością - podkreśla portal trak.in. Eksperci branżowi, którzy przewidywali, że firmy mogą stać się w pełni cyfrowe w ciągu najbliższych 10 lat, są teraz pewni, że era cyfrowych pracowników nadejdzie znacznie wcześniej. Firmy, które już mają wdrożoną strategię transformacji cyfrowej, płynnie radzą sobie z zagrożeniami związanymi z pracą zdalną.

Wydatki na chmurę wzrosły w 2020 roku ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na możliwości pracy zdalnej, jednak trend ten utrzyma się w nadchodzących latach. Przedsiębiorstwa na całym świecie zdają sobie sprawę z ograniczeń infrastruktury fizycznej i gorączkowo przenoszą swoje obciążenia do chmury. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Snow Software, 76 proc. ankietowanych organizacji wybrało infrastrukturę chmurową. 55 proc. zwiększyło wykorzystanie narzędzi do współpracy, takich jak Slack, Teams lub Google Chat, a 52 proc. zwiększyło wykorzystanie oprogramowania do wideokonferencji w chmurze, takiego jak Zoom, Cisco WebEx lub GoToMeeting. Ponadto 60 proc. stwierdziło, że nadal będzie zwiększać ogólne wykorzystanie chmury, a 91 proc. zmieni strategię chmury w wyniku obecnego klimatu gospodarczego.

Zgodnie z niedawnym badaniem organizacje nie tylko uznają cyberbezpieczeństwo za jedno ze swoich strategicznych działań jeśli chodzi o transformację cyfrową, ale jest to również ich drugi największy priorytet inwestycyjny. Inwestycje w technologie cyfrowe będą daremne, jeśli firma, jej klienci i aktywa nie będą chronieni.

Pandemia całkowicie wykorzeniła ortodoksyjne przekonania o kontaktach z klientami. W dobie kryzysu sposób, w jaki marka wchodzi w interakcję z klientami, ma natychmiastowy i trwały wpływ na ich zaufanie i lojalność. Dzisiaj, gdy miliony klientów są zmuszane do urlopu i wycofywania się w izolację, głównym miernikiem ich doświadczenia będzie to, czy firmy, które często odwiedzają i są uzależnieni od ich usług, zaspokajają nowe potrzeby z empatią, troską i pilnością. W związku z tym firmy nie mają innego wyboru, jak tylko zainwestować w cyfrowe platformy zaangażowania, które przenoszą obsługę klienta na wyższy poziom. Muszą zapewnić swoim klientom bezproblemową, wygodną i spersonalizowaną obsługę. Aby móc to osiągnąć, muszą przyjąć strategię wielokanałową i dać jej pierwszeństwo przed tradycyjnymi modelami stacjonarnymi.

Od tego momentu firmy muszą opracować strategie, które pozwolą przekształcić ten tak zwany „tymczasowy układ" w długoterminową solidną strategię cyfrową. Wielu gigantów branżowych planuje rozszerzyć „pracę z domu" do maksymalnej liczby pracowników do 2025 r. Organizacje muszą myśleć o tej pandemii jako katalizatorze, który przyspieszy ich już i tak krytyczny dla biznesu proces cyfrowej transformacji. Organizacje, które zmieniły swoje modele biznesowe, aby dostosować się do tej nowej normy i wykorzystują narzędzia cyfrowe, mają większą szansę na odniesienie sukcesu w nadchodzącej dekadzie. ps

Analizy rynkowe
Bessa w pełnej okazałości
Gospodarka krajowa
Stopy nie muszą przewyższyć inflacji, żeby ją ograniczyć
Analizy rynkowe
Spadki na giełdach boleśnie uderzają w portfele miliarderów
Analizy rynkowe
Dywidendy nie takie skromne
Analizy rynkowe
NewConnect: Liczba debiutów wyhamowała
Analizy rynkowe
Jesteśmy na półmetku bessy. Oto trzy argumenty