Analizy

Super Bowl dobrze wróży giełdzie

Jeśli w dzisiejszym finale rozgrywek futbolu amerykańskiego o Super Bowl zwycięstwo odniosą Philadelphia Eagles, w najbliższym tygodniu na akcjach będzie można więcej zarobić niż w przypadku wygranej New England Patriots.
Foto: AFP

Super Bowl Indicator wskazuje, iż giełdzie wyjątkowo sprzyja wygrana przedstawiciela National Football Conference, której przedstawicielem są Filadelfijskie Orły, informuje Bloomberg.

Jednak triumf New England Patriots należących do American Football Coinference wcale nie musi być niekorzystny dla inwestorów giełdowych.

Firma CXO Advisory Group wzięła pod lupę historyczne dane dotyczące tych rozgrywek i doszła do wniosku, iż w tygodniu tuż po finale akcje powinny zyskać niezależnie od tego kto zdobędzie Super Bowl, ale wiktoria przedstawiciela NFC ma zapewnić niemal dwa razy wyższe zarobki niż zwycięstwo reprezentanta AFC.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz