Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.05.2025 17:10 Publikacja: 31.05.2023 21:00
Jędrzej Wittchen, prezes Grupy Wittchen
Foto: Cezary Piwowarski
Kurs akcji spółki prowadzącej sieć sklepów Wittchen z galanterią skórzaną, walizkami i torebkami spadał w środę nawet o ponad 15,5 proc., do 37 zł za walor. W taki sposób inwestorzy zareagowali na informację, że założyciele firmy Jędrzej i Monika Wittchen chcą sprzedać część walorów, korzystając z formuły przyspieszonej budowy księgi popytu (ang. ABB).
Zwykle w takich sytuacjach spadek notowań nie wynika z obaw, że sprzedający już nie wierzą w firmę. Jest raczej efektem decyzji posiadaczy akcji, aby sprzedać walory, inkasując zysk, a potem odkupić taniej i zarobić powtórnie, gdy walory znowu podrożeją.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Akcjonariusze spółki będą głosować nad podziałem akcji w stosunku 1:10.
Kernel wyraźnie oddłużył się w czasie trwania konfliktu w Ukrainie, co powoduje, że dysponuje środkami, aby zwiększyć koncentrację na rynku ukraińskim – podkreśla Jakub Szkopek, analityk Erste Securities Polska.
O ponad 6 proc. spadają w piątek notowania polskiej sieci sklepów spożywczych Dino. Inwestorzy spodziewali się lepszych wyników. Ich apetyty mogła rozbudzić Biedronka.
Koncern spożywczy Kernel zamierza kupić ukraińską firmę IMC - wynika z nieoficjalnych informacji „Parkietu”. Jakie są scenariusze?
Notowania hurtownika wyraźnie tracą po publikacji raportu kwartalnego. Grupa zapowiada poprawę rentowności.
Z jednej strony solidna konsumpcja i spadające stopy procentowe. Z drugiej presja na marże i niepewność geopolityczna. Czy w tak złożonej sytuacji firmy handlowe są ciekawą okazją inwestycyjną? Nie wszystkie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas