Ceny bitcoin w ostatnich latach

Mniej więcej od roku 2014 do dziś, kurs bitcoina wykazuje tendencję wzrostową. Ważnym momentem w historii BTC, który z pewnością na długo pozostanie jeszcze w pamięci inwestorów był rok 2017, moment bardzo szybkich wzrostów wartości kryptowalut. Wszyscy chcieli wtedy posiadać bitcoin, co wywołało hossę na rynku kryptowalutowym. To właśnie w tym roku, a dokładnie 17 grudnia 2017 roku cena za 1 BTC wyniosła 19 665,39 dolarów amerykańskich. Biorąc pod uwagę fakt, że na początku tego roku można było kupić BTC po 960 dolarów za sztukę, inwestorzy mogli liczyć na prawie 20-krotny wzrost wartości portfela! Oczywiście nikt nie spodziewał się też, że hossa skończy się tak szybko… (następne 6 dni było spadkowych).

Z początkiem 2018 roku cena bitcoin wynosiła około 17 tysięcy dolarów, następnie spadła aż do 6 000 USD. A jak wygląda to w roku 2020? Czy cena bitcoin znowu zapatruje się na rekordy?

Ceny waluty bitcoin w 2020 roku

Odwiedzając kantory, w których możesz sprzedać lub kupić bitcoin, zauważysz, że jego cena znów bije rekordy, 5 października 2020 roku wyniosła 10 795 dolarów amerykańskich. Ponadto w tym miesiącu kurs BTC utrzymał się powyżej poziomu 10 000 dolarów przez historycznie największą liczbę dni, co daje nowy rekord. Dla porównania powiemy, że wcześniejszy rekord został ustanowiony podczas historycznej hossy na przełomie 2017/2018 roku. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości dla inwestorów… W 2020 roku został również ustanowiony rekord dotyczący trudności wydobycia BTC.

Ponadto BTC nadal pozwala osiągać lepszą stopę zwrotu niż inwestycja w złoto, którego cena wzrosła na początku 2020 roku o ponad 26%. Natomiast cena BTC w tym czasie wzrosła o niemal 50%. Analizując stopę zwrotu z inwestycji w ostatnich latach, można nawet powiedzieć, że inwestycja w BTC wciąż jest bardziej opłacalna niż w złoto.

BTC – prognozy na kolejne lata

Przewidzenie ceny bitcoin jest bardzo trudne, biorąc pod uwagę fakt, jak dynamicznie się ona zmienia. Warto więc posłużyć się tutaj opiniami ekspertów ze świata finansów i kryptowalut. Większość z nich uważa, że BTC ma spory potencjał do wzrostów i warto wybrać go jako aktywo dla inwestowania na najbliższe lata. Mówi o tym m.in. Raoul Pal, który uważa, że większość opcji inwestycyjnych jest już na szczytach swojej wyceny, w przeciwieństwie do BTC, którego potencjał wzrostu jest znacznie większy niż złota. Warto również zauważyć, że najpopularniejsza prognoza ceny Bitcoina do końca 2020 roku wynosi 20 000 USD, więc warto w niego inwestować.

Materiał Promocyjny