"Jeśli chodzi o inwestycje, to jest to przedział od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów złotych i raczej ze środków własnych. [...] Chcemy przede wszystkim budować nasz wizerunek opierając go na jakości pod naszymi brandami, a nie produktami no-name" - dodał.
31 grudnia 2004 roku Jutrzenka nabyła od Nestle Polska i Societe des Produits Nestle markę Goplana oraz nieruchomości związane z zakładem w Poznaniu za łączną kwotę blisko 66 mln zł.
Spółka na razie nie planuje emisji akcji ani długu, choć nie wyklucza tego w przyszłości.
"W tej chwili nie planujemy emisji akcji, ani długu, ale być może taki zamysł powstanie, gdy będziemy chcieli połączyć nasze wspólne działanie z Ziołopeksem" - powiedział Kolański.
Prezes Kolański jest jednocześnie jednym z głównych udziałowców spółki Ziołopex, zajmującej się przetwarzaniem i produkcją przypraw.