REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Nicolas Games: Kolejna umowa wydawnicza

Notowany na NewConnect producent gier komputerowych podpisał umowę z 1C
Snowball, który zajmie się dystrybucją Afterfall: Insanity na rynku
rosyjskim

Nicolas Games otrzymał 1,35 mln zł od grupy inwestorów prywatnych

Foto: Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek

Nicolas Games podpisał kolejną umowę wydawniczą dotyczącą najnowszego produktu, nad którym pracuje od kilku kwartałów - grą Afterfall: Insanity. Za sprzedaż produktu na rynku rosyjskim będzie odpowiadała firma 1C Snowball, która jest największym wydawcą i producentem gier komputerowych w Europie Wschodniej. Posiada oddziały we wszystkich krajach byłego bloku wschodniego. Umowę podpisano na trzy lata.

Wcześniej Nicolas Games podpisał już umowy z niemiecką firmą Just a Game dotyczącą sprzedaży Afterfall: Insanity w wersjach na konsole Xbox360 oraz Playstation 3. Nicolas Games zagwarantował sobie sprzedaż gry w wersji na pecety na rynku polskim (dystrybutorem będzie CD Projekt kontrolowany przez Optimusa) oraz w innych krajach europejskich. Odpowiadać za to będzie niemiecki TCP (umowa nie obejmuje Polski, Czech i Rosji). Afterfall: Insanity ma być pierwszą grą z serii Afterfall.

Gra łączy w sobie elementy typowej "strzelanki" i horroru. Dzieje się w 2012 r. w Europie zniszczonej wojną atomową. Premiera gry planowana jest na I kwartał 2010 r. Koszt jej wytworzenia nie przekroczy 10 mln zł. Producent liczy, że sprzeda jej co najmniej milion egzemplarzy w dwa lata. Akcje Nicolas Games kosztują obecnie po 0,31 zł czyli tyle samo co we wtorek.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA