REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Debiut przesunięty na 2011 rok

Internetowy Dom Handlowy przejął 100 proc. udziałów w spółce Favente, która m.in. zarządza sklepem Kolporter.pl należącym do Kolportera.

Transakcja została rozliczona nowymi akcjami IDH. Sprzedający – Forum XXVI FIZ – objął 1 mln akcji IDH po cenie emisyjnej 2 zł. Obecnie kapitał zakładowy IDH dzieli się na 29,5 mln akcji. Nieco ponad 8 mln walorów należy do DM IDM SA.

– Przejmując Favente, objęliśmy nie tylko zarządzanie sklepem Kolporter.pl, ale również kilkudziesięcioma innymi sklepami internetowymi. Nabyliśmy również prawa do oprogramowania dla tego typu placówek – mówi Łukasz Bartczak, prezes IDH. Kierowana przez niego firma jest już właścicielem kilkunastu e-sklepów.

Kierowana przez Bartczaka spółka planuje w przyszłym roku zadebiutować na NewConnect. Początkowo chciała to zrobić w tym roku, ale zarząd uznał, że musi uporządkować biznes. IDH planuje w tym roku 15,3 mln zł obrotów i wynik netto w okolicach zera.

Zarząd IDH nie wyklucza, że może zdecydować się na przejęcie którejś z firm notowanych na NewConnect. Rozmowy trwają, ale IDH nie zdradza szczegółów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA