Technologie

Piotr Tymochowicz ma zielone światło od GPW

Piotr Tymochowicz, znany specjalista od wizerunku i marketingu politycznego dostał pozwolenie od GPW na wprowadzenie spółki Infinity na NewConnect. Debiut firmy na małej giełdzie spodziewany jest w drugiej połowie czerwca. Potem ma przyjść czas na ekspansję w USA i Rosji oraz wejście na Nasdaq

Piotr Tymochowicz wprowadzi spółkę Infinity na NewConnect

Foto: Fotorzepa, Jakub Kamiński Jakub Kamiński

Infinity prowadzi nietypową działalność: za pomocą internetu próbuje zagwarantować cyfrową nieśmiertelność. Flagowym projektem spółki to SolarisGate, platforma internetowa, której twórcą jest Piotr Tymochowicz. Jest ona portalem społecznościowym, bazą wiedzy, platformą dla usług e-learningowych oraz centrum DNA w jednym. Projekt wystartował w marcu, ale przedstawiciele spółki spodziewają się szybkiego wzrostu zainteresowania platformą. Liczą, że w przyszłym roku może mieć już 60 tysięcy użytkowników. Obecnie jest ich 400. Z szacunków władz Infinity wynika, że przy 100 tys. użytkowników należy spodziewać się 8 cyfrowych wzrostów. Na razie po pierwszym kwartale bieżącego roku miała stratę rzędu 329 tys. zł. Z kolei przychody wyniosły zaledwie 35,7 tys. zł. Jednak prognozy podawane przez spółkę w dokumencie informacyjnym pokazują, że już w tym roku przychody mają sięgnąć prawie 3 mln zł. Ze względu na wczesny etap rozwoju ten rok zakończy się stratą 2,28 mln zł – podkreśla zarząd. Dodatni wynik netto ma pojawić się już w 2011 r. (620 tys. zł).

Firma ma bardzo ambitne plany. Warta 37 mln zł w tym roku zamierza pozyskać nawet 22 mln zł. Od początku stycznia już kilka razy oferowała akcje w ofertach prywatnych, w których zebrała łącznie około 700 tys. zł. Teraz nie wykluczone, że zdecyduje się na emisję publiczną.

Pozyskane pieniądze mają pójść na ekspansję zagraniczną oraz akcję marketingową. – Potrzebujemy funduszu na ekspansję na rynkach zagranicznych. Poważnie myślimy o Stanach Zjednoczonych i Rosji. Jeśli uda się z sukcesem przeprowadzić emisję to działalność poza Polską rozpoczniemy w przyszłym roku – mówi Klaudiusz Wolny, członek rady nadzorczej spółki. Wcześniej spółka może pojawić się na dużej giełdzie.

Zdaniem Wolnego termin debiutu na GPW będzie zależał od tego jak Infinity odbiorą inwestorzy obecni na NewConnect. Spółka kierowana przez Tymochowicza nie zamierza poprzestać na głównym rynku. Jej celem jest amerykański Nasadaq. – W momencie gdy pojawimy się w USA i zaczną nas rozpoznawać tamtejsi inwestorzy, będzie można wejść również na Nasdaq – twierdzi Wolny.

Spółka posiada około 40 akcjonariuszy, ale największym posiadającym 23,1 proc. akcji jest Piotr Tymochowicz. W radzie nadzorczej firmy znalazł się m.in. Andrzej Piotrowski, były wiceminister w Ministerstwie Gospodarki oraz prezes operatora telekomunikacyjnego Exatel.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.