REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Oleksandr Gerega kupuje akcje Plast-Boksu

Biznesmen posiadający sieć 23 hipermarketów budowlanych Epicentr na Ukrainie posiada już 5,58 proc. akcji giełdowego przetwórcy tworzyw sztucznych

Oleksandr Gerega poinformował, że na dzień 27 maja był właścicielem 492 tys. akcji Plast-Boksu, które stanowiły 5,58 proc. kapitału spółki. Przed dokonaniem zakupu dodatkowego pakietu, czyli 21 maja, miał ich 436 tys. (4,95 proc.).

Czy to dobra informacja dla firmy? – Ze względu na realizowane inwestycje Plast-Box w niedługiej przyszłości może produkować i sprzedawać na Ukrainie więcej wyrobów, niż w Polsce. W tej sytuacji zwiększenie udziałów przez Geregę może przyczynić się do zacieśnienia współpracy pomiędzy jego marketami, a polską spółką i przynieść dodatkowe korzyści obu stronom – mówi Krzysztof Moska, który posiada 12,6 proc. akcji Polst-Boksu i zna osobiście Gerega. Dodaje, że już dziś Plast-Pox sprzedaje dużo wyrobów produkowanych na Ukrainie w sieci Epicentr. Co więcej pojawiają się informacje o nowych inwestycjach Gerega, który chce w ciągu roku powiększyć swoja sieć na Ukrainie o kilka kolejnych obiektów. - To ogromna szansa również do zwiększenia sprzedaży wyrobów Plast-Boksu – twierdzi Moska.

Gerega osobiście zna również Grzegorz Pawlak, członek zarządu polskiej spółki odpowiedzialny za jej inwestycje i sprzedaż na Ukrainie. – Sprzedaż naszych wyrobów w sieci Epicentr rozpoczęliśmy na przełomie ubiegłego i tego roku. Co więcej rozmawiamy o kolejnych projektach dotyczących współpracy – mówi Pawlak. Nie chce zdradzać jakie konkretnie propozycje zgłaszają obie strony. Nie chodzi jednak o wspólną produkcję.

Jeszcze w tym roku Plast-Box chce wybudować na Ukrainie halę w której będą produkowane wyroby z tworzyw sztucznych. – Koszt tej inwestycji to około 11 mln zł. Docelowo w nowym zakładzie możemy uruchomić szesnaście wtryskarek – twierdzi Pawlak. Zaznacza, że będą kupowane i uruchomiane w zależności od potrzeb rynku. Na początek ruszy jednak tylko jedna. Koszt jej zakupu wyniesie około 2 mln zł.

Inwestorzy dość pozytywnie zareagowali na informacje o zwiększeniu udziałów w Plast-Boksie przez Geregę. Na otwarciu sesji cena akcji wzrosła do 16,47 zł, czyli o 0,5 proc. Przed godz. 11.00 osiągnęła jednak poziom 16,7 zł (+1,9 proc.).


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA