Technologie

Digital Avenue: Powstanie grupa medialna

– Chcę na bazie Digital Avenue stworzyć silną grupę medialną – zapowiada Piotr Wąsowski, prezes spółki.
Foto: GG Parkiet

Kieruje nią od 1 kwietnia. Wniósł w wianie 100 proc. udziałów spółki Styl. Media prowadzącej portal Styl.fm. W zamian, razem ze wspólnikiem, objął 2,22 mln akcji serii C notowanej na NewConnect firmy po 0,83 zł. Obecnie są wyceniane po 0,77 zł. Po podwyższeniu (nie zostało jeszcze zarejestrowane) kapitał zakładowy Digital Avenue będzie się dzielił na 10,83 mln walorów.

W 2009 r. serwisy (m.in. Fotosik. pl) prowadzone przez spółkę z grupy, Medousę, miały 2,7 mln użytkowników miesięcznie. Ze Styl.fm (serwisy dla kobiet) korzystało średnio 0,74 mln użytkowników. To oznacza, że pod względem oglądalności cała grupa zajmowała 26. pozycję w polskim internecie (wg Megapanel). Wąsowski zapowiada, że celem jest awans do pierwszej 20, co oznacza, że oglądalność miesięczna ma wzrosnąć do 4–5 mln użytkowników. Żeby to osiągnąć, Digital Avenue, którego kapitalizacja nie przekracza obecnie 7 mln zł, chce przejmować kolejne serwisy. – Rozmawiamy z kilkunastoma podmiotami. Chcę w tym roku sfinalizować dwa–trzy przejęcia – twierdzi prezes. Zakupy będą finansowane emisjami w ramach kapitału docelowego (spółka może wypuścić do 1,5 mln papierów).

Kierujący Digital Avenue jest przekonany, że w tym roku serwisy będą miały lepsze wyniki niż rok temu. Przychody czerpią z reklamy internetowej (główne źródło dochodów Styl.fm) i mikropłatności za przechowywanie zdjęć (Fotosik.pl). W 2009 r. Medousa, w której giełdowa spółka ma 74 proc. udziałów i Styl.fm miały łącznie 3,5 mln zł przychodów i 0,37 mln zł zysku netto.

Według Wąsowskiego w najbliższym czasie nie należy oczekiwać zmian w akcjonariacie Digital Avenue. – Razem z naszym największym udziałowcem (MCI, który ma ponad połowę akcji – red.) chcemy skupić się na rozwoju biznesu – podsumowuje.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.