Technologie

ATM: Doceniony kontrakt

O prawie 16 proc. drożały na otwarciu wtorkowej sesji akcje ATM w reakcji na opublikowany dzień wcześniej komunikat, że spółka ma duże szanse podpisać największy kontrakt w swojej historii.

Inwestorzy płacili rano za akcje ATM nawet 10,1 zł, czyli najwięcej od dwóch lat

Foto: Fotorzepa, Darek Golik dk Darek Golik

Inwestorzy płacili rano za papiery firmy nawet 10,1 zł, czyli najwięcej od dwóch lat. Do końca dnia popyt osłabł, ale i tak na zamknięciu walory [link=http://www.parkiet.com/instrument/280,4.html]ATM[/link] kosztowały 9,15 zł, co oznaczało 5-proc. zwyżkę wobec poniedziałku. Papiery cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem graczy. W trakcie sesji z rąk do rąk przeszło ich aż 673 tys., czyli 1,85 proc. kapitału. W przeszłości tak duży wolumen obrotu miał miejsce w połowie lutego 2006 r.

W poniedziałek wieczorem ATM poinformował, że jego oferta została wybrana przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę i wdrożenie ogólnopolskiej sieci teleinformatycznej na potrzeby obsługi numeru alarmowego nr 112. Wartość kontraktu (umowa powinna zostać podpisana w najbliższych tygodniach) sięgnie 490,2 mln zł.

Oferta ATM okazała się minimalnie lepsza niż oferty Compu i Sygnity. Dlatego we wtorek inwestorzy pozbywali się papierów obu tych firm. Wycena pierwszej spadła o 3,3 proc., a drugiej aż o 5,3 proc. Warto zwrócić uwagę, że kursy Compu i Sygnity zniżkowały także w poniedziałek, jeszcze zanim ATM wypuścił komunikat. Spadek wyniósł odpowiednio: 2,8 proc. i 5 proc. Tego dnia walory ATM zyskały 2,3 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.