REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Chińska giełda najniżej od lat

Wygląda na to, że Państwo Środka przegrywa wojnę handlową z USA. Do takich wniosków można dojść, gdy analizuje się kiepską kondycję chińskiej giełdy i kurs USD/CNY.
Foto: AFP

Za nami fatalne sesje na azjatyckich rynkach akcji. W Japonii indeks Nikkei 225 stracił 0,80 proc., w Hongkongu indeks Hang Seng rano czasu polskiego, gdy startowały notowania na GPW, także był na minusie. Ale największą uwagę inwestorów i analityków skupiła sytuacja w Chinach. Najważniejszy indeks chińskiej giełdy – Shanghai Composite – zanurkował podczas swojej ostatniej sesji o blisko 3 proc.

To skłoniło ekspertów DM BDM, aby uczynić z Państwa Środka ważny punkt swojego porannego biuletynu. Została przeanalizowana zarówno słaba kondycja chińskiej giełdy, jak i chińskiego juana.

Eksperci DM BDM w komentarzu do zaprezentowanego wykresu zwrócili uwagę, że chiński juan jest najsłabszy do dolara od blisko dwóch lat, a Shanghai Composite, czyli indeks największej giełdy w kraju, jest najniżej od czterech lat. Z kolei inny ważny indeks CSI300 jest najniżej od czerwca 2016 r.

Od rana sytuacją na chińskiej giełdzie żyją też inni analitycy, komentatorzy i portale aktywne na Twitterze.

Niestety fatalne nastroje inwestorów w Azji przełożyły się (prawdopodobnie) także na spadkowe otwarcie na GPW. W swoim porannym komentarzu Piotr Kuczyński z DI Xelion przestrzegał przed takim scenariuszem.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA