REKLAMA
REKLAMA

Analizy

W tym roku ciekawych debiutów nie zabraknie

W 2017 r. za sprawą Dino będziemy świadkami największego IPO ostatnich lat. Inwestorów zamierzają przyciągnąć także Polskie Koleje Linowe. Unimot za chwilę rusza z ofertą.

Zdaniem ekspertów poprawa sytuacji na rynku wtórnym pozytywnie wpłynie także na rynek pierwotny.

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała Waldemar Kompała

Chociaż WIG20 od kilku sesji dotyka lekka korekta, a w poniedziałek zeszliśmy poniżej psychologicznego poziomu 2000 pkt, to zdaniem wielu ekspertów w 2017 r. czeka nas hossa. Wystarczy spojrzeć na mWIG40, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy urósł o 35 proc. i znalazł się na poziomie niewidzianym od 2007 r. Wiele wskazuje na to, że dobra koniunktura na rynku wtórnym przełoży się także na liczbę tegorocznych debiutów, których w 2016 r. było jak na lekarstwo. O spodziewanym ożywieniu mówili już włodarze warszawskiej giełdy. Jakie więc spółki pojawią się w tym roku na głównym parkiecie?

Po owocach ich poznacie

– W 2016 r. odbyliśmy około 100 spotkań z potencjalnymi kandydatami do wejścia na rodzimy parkiet. Rozmawialiśmy ze starannie wyselekcjonowanymi spółkami poszukującymi kapitału na rozwój. W 2017 r. będziemy zbierać owoce naszej pracy. Tym bardziej że spodziewamy się zdecydowanie lepszej sytuacji w otoczeniu zewnętrznym – przekonywała w końcówce ubiegłego roku Małgorzata Zaleska, prezes GPW.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA